Γ' εθνική: ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 2-3

Από ένα ημίχρονο είχαν ΠΑΟ Βάρδας και Παναργειακός στη Βάρδα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναργειακός έφτασε το σκορ στο 3-0.

Έπαιξε δυνατά και εκμεταλλεύτηκε λάθη του αντιπάλου του. Μέχρι το εικοσάλεπτο το παιχνίδι δεν προεξοφλούσε τι θα επακολουθήσει. Στο 21' ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Θωμάς ανέτρεψε τον Αγγελόπουλο. Τότε ο Κορίνθιος διαιτητής Τσαγκαράκης έβγαλε την κόκκινη κάρτα και έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Έτσι στο 21' ο Αγγελόπουλος με αυτό το πέναλτι άνοιξε το σκορ.
Λίγα λεπτά αργότερα, στο 26' από σέντρα του Σιώκου ο Μακριδης έκανε το 0-2.
Στο 34' ο Σιώκος με σουτ από δεκαπέντε μέτρα έκανε το 0-3 εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο πρωταγωνιστές ήταν οι γηπεδούχοι. Μπήκαν πολύ δυνατά στο γήπεδο και μετά από μια πολύ καλή απόκρουση του τερματοφύλακα Μένιου, στην επόμενη φάση μείωσαν το σκορ.

Ήταν το 55' όταν ο Ντεντόπουλος με κεφαλιά από σέντρα του Παναγιωτόπουλου έκανε το 1-3.
Στο 84' ήταν η σειρά του ΠΑΟ να κερδίσει πέναλτι σε παράβαση του Κάπλατζη. Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ πάλι ο Ντεντόπουλος.

Η συνέχεια ήταν μαρτύριο για την άμυνα του Παναργειακού, αφού οι επιτιθέμενοι πίεσαν πολύ. Ευτυχώς ομως για τον Παναργειακό η άμυνα του κράτησε καλά και έφυγε νικητής με το τρίποντο στην τσέπη.

Ευκαιρίες στον αγώνα έχασαν και οι δύο ομάδες. Χαρακτηριστικότερη όλων αυτή στο 65' όταν ο Μπουλούμπασης, που μόλις είχε μπει στον αγώνα, έχασε σε κενό τέρμα "σερβιρισμένο" γκολ από τον Ντεντόπουλο

ΠΑΟ Βάρδας: Θωμάς, Δ. Παναγιωτόπουλος, Καραχάλιος (21’Καπετανάκης), Τσολόπουλος, Βραχνής, Δ. Τσουκαλάς, Πολίτης Γ., Πασπαλιάρης (64’ Π.Τσουκαλάς), Ντεντόπουλος, Β. Παναγιωτόπουλος (64’Μπουλούμπασης), Παναγόπουλος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Μένιος, Καλιαμούτος, Καπλατζής, Ταμπάκης, Φίλης, Παπαϊωάννου, Αγγελόπουλος (64’Ισούφι), Λουμπαρδέας (64’Χατζησοφρωνίου), Μακρίδης, Καραγκούνης (88’Μπόμπος), Σιώκος.