Νίκησαν και οι ΠΑΙΔΕΣ και οι ΝΕΟΙ της Αργολίδας

Oι δυο ομάδες της ΕΠΣ Αργολίδας, πέτυχαν νίκες επι των ομάδων της Κορινθίας την Τετάρτη στο γήπεδο Παναριτίου.

Οι Νέοι νίκησαν 3-2 κι ενώ έχαναν 2-0 στο ημίχρονο, ενω οι Πάιδες πιο εύκολα νίκησαν 2-0.

ΠΑΙΔΕΣ
Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, δεν υπήρξαν πολλές ευκαιρίες. Η Κορινθία ήταν καλή στη μεσαία γραμμή, η Αργολίδα ήταν αποτελεσματική.
Στο 30’ με φάουλ ο Σκαντζός έκανε το 1-0 και στο 65’ ο Μαρίνης το 2-0.

ΑΡΓΟΛΙΔΑ (Δ.Διατσίγκος): Μαυρόγιαννης, Κωτσάκος, Σέρφας, Τζώρτζης, Σκαντζός, Ντόκου (50’ λ.τρ. Τσιπλάκος), Καλογεράκης (41’ Μπακατσέλος), Πετούσης, Βασιλέρης, Παντελή (60’ Μαρίνης), Αντωνόπουλος.

ΝΕΟΙ
Στο 6’ έγινε το 0-1. Κι ενώ ο Αποστόλου έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία για να ισοφαρίσει, στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και το 0-2.
Στην επανάληψη η Αργολίδα πίεσε, είχε δοκάρι, ευκαιρίες και πέτυχε και τρία γκολ

Στο 59’  ο Νάσσης πλάσαρε, ο τερματοφύλακας απέκρουσε και στην επιστροφή πάλι ο Νάσσης, αυτή τη φορά σκόραρε.
Στο 86’ απο κόρνερ κι αφου αρχικά η μπάλα βρήκε το δοκάρι, στη συνέχεια ο Ξυλινάς ισοφάρισε.
Και στο 90’ απο κόρνερ, την πρώτη κεφαλιά πήρε ο Δωρής και στο δεύτερο δοκάρι, ο Κολιγλιάτης πέτυχε το 3-2.

Έπαιξαν: Χουρμούζης- Γεώργας (91’ Σίντυ), Μήτσουλας (70’ Δουβίκας), Γ.Γεώργας, Κολιγλιάτης, Δωρής, Αποστόλου, Καρανάσιος, Λαγός, Λούμης (60’ Ξυλινάς), Νάσσης.

ΑΡΓΟΛΙΔΑ - ΚΟΡΙΝΘΙΑ3-2
ΛΑΚΩΝΙΑ - ΜΕΣΣΗΝΙΑ1-2