ΜΕΘΑΝΑ

Μεγάλος νικητής στο ντέρμπι παραμονής ήταν ο Ποσειδώνας Διδύμων, ο οποίος κατάφερε να κερδίσει τα Μέθανα παρότι μάλιστα βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ.

Ανοικτό παιχνίδι, πολλά γκολ στα Μέθανα, όπου οι γηπεδούχοι που ήθελαν τους βαθμούς για να μείνουν στην κατηγορία, πέτυχαν το στόχο τους.

Δεν κατάφεραν τα Μέθανα να πάρουν έστω βαθμό στην έδρα τους με τον Πανναυπλιακό και παραμένουν σε δύσκολη  θέση.

Με γκολ στις καθυστερήσεις από τον Μακρίδη, ο Αργοναύτης πήρε τη νίκη μέσα στα Μέθανα, σε ένα παιχνίδι που είχε την πλήρη πρωτοβουλία σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα και ειδικά μετά το 60’ .

Προηγήθηκε 2-0 η Ένωση Λέρνας αλλά με σχεδόν δυο απανωτά γκολ στο 73’ και στο 75’ τα Μέθανα πήραν την ισοπαλία. Ετσι το πρωτάθλημα πήρε νέο ενδιαφέρον, αφού η Ένωση έχασε την ευκαιρία να μείνει μόνη πρώτη στην κορυφή.

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Αστέρας μέσα στα Μέθανα με 1-0 και τώρα οι δυο ομάδες είναι ισόβαθμες.

Στην τελευταία αγωνιστική η ομάδα των Mεθάνων μέσα στο γήπεδο της πήρε ένα σπουδείο αποτέλεσμα από την ομάδα του ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.

Επεισοδιακό τέλος είχε το παιχνίδι στα Μέθανα, όπου ο σαφώς ανώτερος ΠΑΟΚ, είχε ευκαιρίες, προηγήθηκε 2-0, μπορούσε να πετύχει κι άλλο γκολ, δεν το έκανε και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις.

Προηγήθηκαν με 0-4 οι Σπετσιώτες!

ΣΤΟ 21’ ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ μέσα στα Μέθανα, πήγε στο ημίχρονο προηγούμενος με 2-0 και στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε άλλα 4, φτάνοντας στην ευρεία αυτή νίκη με 6-0.

Περιπετειώδες παιχνίδι στα Μέθανα και βροχή τα γκολ από δυο ομάδες που επαιξαν ανοικτά. Παρ’ ολίγο όμως να είχε άδοξο τέλος ο αγώνας, αφού στο 85’ προκλήθηκε σύρραξη μεταξύ των παικτών και ο διαιτητής αποχώρησε.

Πέρασε από μια δύσκολη έδρα η Κορωνίδα, αφού προηγήθηκε με 1-0 στο 4’, 1-4 στο 79’ για να μειώσει με δύο ακόμη γκολ στο τέλος η ομάδα των Μεθάνων. Δήλωση μετά τον αγώνα , από τον προπονητή της Kορωνίδας Θανάση Τσιρόπουλο στο βίντεο που ακολουθεί:

Πέρασε από μια δύσκολη έδρα η Κορωνίδα, αφού προηγήθηκε με 1-0 στο 4’, 1-4 στο 79’ για να μειώσει με δύο ακόμη γκολ στο τέλος η ομάδα των Μεθάνων.

Με γκολ στο 93’ (ούτε σέντρα δεν πρόλαβε να γίνει) τα Μέθανα νίκησαν με 2-1 τον Ασκληπιό και πέτυχαν την δεύτερή τους νίκη στο πρώτάθλημα.

Με νίκη έκλεισε τη χρονιά η ομάδα των Μεθάνων, αφού επικράτησε με 4-0 της Ένωσης Λέρνας.

Όπως αναμενόταν, ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου πέρασε από τα Μέθανα, με σκορ 5-0 και με τη λήξη  άρχισαν τα πανηγύρια από τους 50 περίπου φίλους της ομάδας που είχαν ταξιδέψει από το Κουτσοπόδι και φυσικά παίκτες, προπονητές, διοίκηση.