Α1 Αργολίδος: ΜΕΘΑΝΑ- ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 2-2

Ισοπαλία είχαμε σήμερα στα Μέθανα που μάλλον εξυπηρετεί τους στόχους και των δύο ομάδων.

Πάντως σύμφωνα με την εξέλιξη του αγώνα ο Ασκληπιός θα μπορούσε να έχει φύγει με διπλό από τα Μέθανα.

Ο Πάλι ήταν ο σκόρερ του πρώτου γκολ για τον Ασκληπιό που πήρε την μπάλα από επαναφορά μετά από κτύπημα στο δοκάρι από φάουλ που κτύπησε ο Λαλιώτης.

Με την συμπλήρωση του δωδεκαλέπτου ο Δαβιλάς πέτυχε το 0-2 για τον Ασκληπιό που πλάσαρε από θέση τετ-α-τετ τον τερματοφύλακα των Μεθάνων.

Σημαντική στιγμή για την εξέλιξη του αγώνα ήταν στο 20' η αποβολή παίκτη των Μεθάνων. Ο Γουρδομιχάλης έπιασε την μπάλα με το χέρι και επειδή είχε δει και άλλη κίτρινη οδηγήθηκε στα αποδυτήρια. Ο Ασκληπιός τα είχε όλα εκείνο το λεπτό. Προηγείτο με 0-2 και ο αντίπαλος του έπαιζε με δέκα παίκτες.

Στο 28' κακή στιγμή για τον Λαλιώτη. Η μπάλα κτύπησε στο χέρι του και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Το κτύπησε ο Παντελής και έδωσε ελπίδες στην ομάδα του, αφού η διαφορά ήταν πλέον ένα γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ασκληπιός προσπάθησε να κρατήσει το αποτέλεσμα και όχι να επιτύχει ένα ακόμη γκολ για περισσότερη ασφάλεια. Έτσι στο 65' ο Χρούσης με δυνατό σουτ πέτυχε την ισοφάριση.

Στην βαθμολογία τα Μέθανα έχουν 14 βαθμούς και ο Ασκληπιός 12.

Την επόμενη αγωνιστική τα Μέθανα αγωνίζονται στην Κοιλάδα και ο Ασκληπιός υποδέχεται σε ένα κρίσμο αγώνα τον Παμμιδεατικό.

ΜΕΘΑΝΑ: Βλάχος, Λαζάρου, Παντελής, Γουρδομιχάλης, Ναλμπαντίδης, Στεφανής, Χρουσής, Τσομώκος, Βλάχος, Βρατσάμης (46' Λεσιώτης, 54' Νίνος) , Τριανταφύλλου.

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Κρεμμύδας): Παπαγιάννης, Λαλιώτης (70’ λ.τρ. Γεώργας), Φερχάτι, Μπερμπατιώτης, Γεωργιόπουλος, Μάντζαρης, Κρεμμύδας (80’ Γεώργας), Ρούμπος, Πάλι, Υφαντής (85’ Τζιώλλος), Δαβιλάς.