Α1 Αργολίδας: ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ- ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 1-0

Με ένα γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Ενωση Λέρνας νίκησε με 1-0 τον Ασκληπιό.

Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας είχε την υπεροχή και πίεσε ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ασκληπιός αμύνθηκε μαζικά και προσπάθησε να βγει μια-δυο φορές απέναντι στον Κατσαούνη.

Στο 2’ ο Αντωνιάδης άνοιξε στο πλάι στον Καραγκούνη, αυτός σέντραρε, η μπάλα πέρασε ξυστά από το κεφάλι του Σαρρή, βρήκε σε χέρι αμυντικού, οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι αλλά ο διαιτητής το θεώρησε ακούσιο.

Στο 7’ προσπάθεια του Γεωργιόπουλου από πλάγια και σουτ, στη γωνία μπλόκαρε ο Κατσαούνης.

Στο 25’ σε σουτ του Αποστόλου, η μπάλα πάλι σε χέρι αμυντικού, κι αυτό ο διαιτητής το θεώρησε ακούσιο.

Στο 27’ ανάποδο ψαλίδι του Σαρρή, η μπάλα λίγο έξω.

Στο 30’ από κόρνερ του Καραγκούνη, κεφαλιά εξ επαφής του Λαζάρου, απέκρουσε ο Παπαγιάννης, η μπαλα στο οριζόντιο δοκάρι, στο έδαφος κι απομακρύνθηκε από αμυντικό.

Στο 40’ από σέντρα του Αποστόλου στο πίσω δοκάρι, ο Ζίου έκανε το σουτ έξω.

Στο 46’ φάουλ του Ζίου, η μπάλα στον Σαρρή που από πλάγια πήγε να σουτάρει, έχασε το κοντρόλ, αλλά με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 1-0.