Τι δήλωσαν ΚΟΝΤΟΣ και ΚΑΡΕΛΗΣ μετά τον αγώνα ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ 4-1... (ΒΙΝΤΕΟ)

Ροτέισον εφάρμοσε ο Ερμής Κιβερίου στον αγώνα με τον Πανασιναϊκό, πίεζε συνεχώς, είχε προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά μετά το 1-0 στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, τα πράγματα απλοποιήθηκαν. Το βίντεο με τις δηλώσεις του προπονητή Τάκη Κοντού και του παίκτη Παναγιώτη Καρέλη σε αυτή την ανάρτηση...

Ο Πανασιναϊκός προσπάθησε αμυνόμενος να μην δεχθεί γκολ, αφού έψαχνε τον ένα βαθμό, διαμαρτυρήθηκε για τη φάση του πέναλτι, μετά το 1-0 ανοίχθηκε αλλά απλά μείωσε σε 3-1.

Στο 7’ φαουλ του Καζά από πλάγια, δεν πρόλαβε με προβολή ο Ταμπάκης.

Στο 20’ σουτ του Βαρβουλέτου από πλάγια, ψηλά αουτ.

Στο 27’ από κόρνερ του Καρέλη, την κεφαλιά ο Σελλής στο πίσω δοκάρι, στην αγκαλιά του Τσακάλη.

Στο 35’ σουτ του Καρέλη από πλάγια, σε κόρνερ απέκρουσε ο Τσακάλης.

Στο 40’ ο Καρέλης στον Μπιτζή, ο Τσακάλης απέκρουσε, η μπάλα στον Βαρβουλέτο, το σουτ του οποίου βρήκε στον Μπούνο.

Στο 47’ σε μια διεκδίκηση ανάμεσα σε Μπιτζή, Ταμπάκη, ο διαιτητής Μανούχος έδωσε πέναλτι, παρά τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων και ο Μπούνος έκανε το 1-0.

Στο 68’ από κόρνερ του Λάπατα, κεφαλιά του Φουρνάρου έξω.

Στο 70’ πιάστηκε στον ύπνο η άμυνα του Πανασιναϊκού διαμαρτυρόμενη για ένα φάουλ, το κτύπησε γρήγορα ο Καρέλης και ο Διαμαντής στο πρώτο δοκάρι έκανε το 2-0.

Στο 75’ αδράνεια της άμυνας του Πανασιναϊκού κι από το σημείο του πέναλτι ο Μπιτζής το 3-0.

Στο 78’ με φάουλ ο Τεμέλκοφ μείωσε σε 3-1.

Στο 82’ φάουλ από πλάγια του Α.Λάπατα, ο Φουρνάρος δεν πρόλαβε την κεφαλιά μόλις.

Στο 89’ με σουτ έξω από τη περιοχή του Τοπάλι έγινε το 4-1.

Στο 92’ ο Μπιτζής βγήκε τετατετ, ο Τσακάλης απέκρουσε με το πόδι.

ΕΡΜΗΣ: Κοζιώτης, Μπούνος, Κουγιάς, Διαμαντής, Σελλής, Δήμας (68’ Σάκουλης), Βαρβουλέτος (60’ Καζάς), Αδάμης, Μπιτζής, Τοπάλι, Καρέλης (74’ Γιωργή).

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ: Τσακάλης, Παπαδημητρίου, Κωστόπουλος (86’ Κοζανάς), Ψύχος, Ταμπάκης, Μπέλμπα (85’ Χ.Λάπατας), Μακαρατζής, Καββεζός, Φουρνάρος, Τεμέλκοφ, Καζάς (53’ Α.Λάπατας).