Α1 Αργολίδας: ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ- ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ 3-1 ... Όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο

Προηγήθηκε νωρίς, και στο 39’ είχε κάνει το 3-1 ο Αργοναύτης επι του Ποσειδώνα Διδύμων, ένα σκορ που δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο.

Καλύτερη η ομάδα της Νέας Κίου, είχε την υπεροχή, σωστή κυκλοφορία, προσπάθησε να βγάλει φάσεις, είχε αποτελεσματικότητα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη όμως, ο ρυθμός δεν ήταν ο ίδιος, ο Πνευματικός σε 2-3 περιπτώσεις αντέδρασε καλά και κράτησε χαμηλά το σκορ.

Στο 7’ από κόνρερ του Νέντζα, με κεφαλιά ο προωθημένος Γατσάκος έκανε το 1-0.

Στο 22’ ο Μπροδήμας κέρδισε πέναλτι από τον Γατσάκο, ο επιθετικός του Ποσειδώνα ευστόχησε και έκανε το 1-1.

Ακολούθησε δοκάρι από τον Δριμούρα και στο 34’ από φάουλ από δεξιά η μπάλα στον Μακρίδη, κι αυτός έκανε το 2-1.

Στο 39’ μετά απο ωραίο συνδυασμό, ο Νέτζα έκανε το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά την υπεροχή του ο Αργοναύτης και τις ευκαιρίες με Μακρίδη και Δριμούρα (με κεφαλιά στο 75’) ο Πνευματικός δεν νικήθηκε.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Αναστασάκης, Σύτι, Ευσταθίου, Χρ.Κάπλατζης, Γατσάκος, Κουριώτης (63’ Μανέτας), Βασιλειάδης, Νέτζα (75’ Ρ.Δριμούρας), Β.Δριμούρας (85’ Λέντζιον), Π.Κάπλατζης, Μακρίδης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ: Πνευματικός, Μπροδήμας (75’ Μαλτέζος), Μπάρδης, Μούγιος, Σ.Κονδύλης, Τρέσα, Σκαρπινάκης (46’ Δήμιζας), Α.Κονδύλης (65’ Γ.Προσίλης), Σχοινάς, Αντωνόπουλος, Κοτσοβός.