ΠΟΣΕΙΔΩΝ Διδύμων

ΜΕ συνοπτικές διαδικασίεςο Ποσειδώνας νίκησε 6-1 τον ΟΦΗ και ανέβηκε στην 14η θέση της βαθμολογίας.

Μην έχοντας άλλο περιθώριο, ο Ποσειδώνας Διδύμων νίκησε με 4-1 την αδιάφορη ομάδα των Σπετσών.

Ο Νίκος Μητροσύλης είναι από χθες ο νέος προπονητής του Ποσειδώνα Διδύμων σε μια ύστατη προσπάθεια να μείνει η ομάδα στη κατηγορία.

Προηγήθηκε ο Ποσειδώνας, δεν μπόρεσε όμως να το κρατήσει, ο Ατρόμητος στο δεύτερο ημίχρονο γύρισε το σκορ κι έχασε και πέναλτι στο τέλος. Ετσι η ομάδα των Διδύμων παραμένει σε θέση υποβιβασμού.

ΜΕ δυο γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου κρίθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ποσειδώνα Διδύμων και τον αδιάφορο βαθμολογικά Αριστείωνα.

Άφησε δυο βαθμούς στα Δίδυμα ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου και έχει πλέον συγκάτοικο στην κορυφή της βαθμολογίας, την Ένωση Λέρνας.

Έκλεισε τερματοφύλακα ο Ποσειδώνας Διδύμων για να καλύψει το κενό του τραυματία Γιάννη Αποστόλου.

Την μεγαλύτερή τους φετινή νίκη πέτυχαν οι γηπεδούχοι και ανέβηκαν βαθμολογικά.

Παρά τις ελλείψεις τριών βασικών του παικτών, ο Ποσειδώνας πέτυχε την νίκη που έψαχνε από την αρχή του πρωταθλήματος και πήρε μια βαθιά ψυχολογική, αλλά και βαθμολογική ανάσα.

Την ήττα με 2-1 γνώρισε στην έδρα του ο Ποσειδώνας Διδύμων  από τον Πανναυπλιακό , για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Κατηγορίας Αργολίδας.

Εύκολα πέρασε ο Αργοναύτης από τον Ποσειδώνα Διδύμων σκοράροντας στο 14’ και πηγαίνοντας με 4-0 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.