ΣΠΕΤΣΕΣ (43)

Ποιος θα περίμενε ότι θα είχαμε 10 γκολ σε ένα παιχνίδι ανάμεσα στις Σπέτσες και τον Ερμή Κιβερίου, έστω κι αν ήταν το τελευταίο παιχνίδι; Κι όμως η ομάδα των Σπετσών προηγήθηκε στο ημίχρονο με 4-0.

Το καλό πρώτο ημίχρονο που είχαν οι Σπέτσες αποδείχθηκε αρκετό στο να πάρουν τη νίκη από τον Αστέρα, που θα προσπαθήσει στα επόμενα δυο παιχνίδια να πάρει τους βαθμούς που χρειάζεται.

Η τελευταία αγωνιστική με την ήττα της Μπουμπουλίνας Σπετσών από τα Μέθανα μέσα στο γήπεδο της, έφερε την παραίτηση του προπονητή της γηπεδούχου Χάρη Σταυρόπουλου.

Αδιάφορες οι Σπέτσες- και το έδειξαν, τα Μέθανα που ήθελαν το παιχνίδι το πήραν, και μάλιστα έχοντας την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα…

Πολύ καλό, ανοικτό παιχνίδι στις Σπέτσες, όπου η τοπική ομάδα στις καθυστερήσεις πήρε την νίκη από τον Τροιζηνιακό.

Ένα γκολ αποδείχθηκε αρκετό στις Σπέτσες για να κρίνει τον νικητή της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μπουμπουλίνα και τον Ατρόμητο Παναριτίου.

Φοβερό παιχνίδι στις Σπέτσες, όπου η τοπική ομάδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ δυο φορές, πάλεψε και στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

Μετά από ένα σκληρό παιχνίδι κέντρου και χωρίς πολλές φάσεις οι Σπέτσες νίκησαν με 2-0 τον Πανασιναϊκό, ο οποίος εξακολουθεί να είναι σε δύσκολη θέση.

Καλύτερη ομάδα η Κορωνίδα πέρασε σχετικά εύκολα από τις Σπέτσες με 3-1, ενώ είχε και δυο δοκάρια.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Ασκληπιό, μέσα στις Σπέτσες με 0-2, με γκολ που ήρθαν στο 75’ και στο 87’ για την ομάδα της Επιδαύρου.

Μια ακόμη νίκη για τις Σπέτσες, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, σε ένα αρκετά καλό κι ανοικτό παιχνίδι που και οι δυο ομάδες ήθελαν τη νίκη.