ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ

Ανοικτό παιχνίδι, χωρίς σκοπιμότητες, ωραία γκολ αλλά και η απειρία των νεαρών τερματοφυλάκων, διαμόρφωσαν το τελικό 5-4 στο γήπεδο του Γαλατά ανάμεσα σε Τροιζηνιακό και Ασκληπιό.

Για μια ακόμη φορά «προκλητική» η αντιμετώπιση παιχνιδιού από τον Τροιζηνιακό. Ο Ποσειδώνας Διδύμων που ήθελε το παιχνίδι, το πήρε με σκορ 5-4.

Καταιγίδα από γκολ ανάμεσα σε Τροιζηνιακό και ΟΦΗλιοκάστρου, όπου το …κοντέρ σταμάτησε στο 9-2! Είναι χαρακτηριστικό οτι στο 10λεπτο το σκορ ήταν ήδη 4-0.

Παίζοντας κλειστά στην άμυνα και ψάχνοντας τις αντεπιθέσεις, ο Πανναυπλιακός πέτυχε το στόχο του, νικώντας μέσα στον Τροιζηνιακό, με γκολ που πέτυχε στο 75’, ενώ είχε χάσει και πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχε ο Αργοναύτης επί του ελλιπέστατου Τροιζηνιακού, ο οποίος μάλιστα προηγήθηκε.

Συνεχίζεται η βαθμολογική άνοδος για τον Τροιζηνιακό, που επικράτησε με το βαρύ για τον Αριστείωνα 6-1.

Σε ήττα υποχρεώθηκε ο Ερμής Κιβερίου από τον Τροιζηνιακό κι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τον ΠΑΟΚ.

Προηγήθηκε ο Αστέρας μέσα στον Τροιζηνιακό στο 8’, αλλά οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 2-1, στο 55’ έγινε το 3-1 κι εκεί ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι, με τον γηπεδούχο να πετυχαίνει άλλα τρία γκολ.

Πολύ δυνατό παιχνίδι στο Γαλατά, όπου είχαμε πολλά πέναλτις και στο δεύτερο ημίχρονο ξεκαθάρισε η κατάσταση υπέρ του Τροιζηνιακού.

Πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στον Τροιζηνιακό και τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου, όπως αναμενόταν άλλωστε, χωρίς γκολ και μάλλον ικανοποιημένο τον ΠΑΟΚ που πήρε έστω τον ένα βαθμό.

Μετά το 1-0 στο 50’ τα πράγματα απλοποιήθηκαν για τον Τροιζηνιακό, που έτσι βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και την άνετη τελικά νίκη του με 4-0 επι των Σπετσών.