ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου

Με 10 παίκτες παρατάχθηκαν τα Μέθανα στο Κουτσοπόδι απέναντι στον ΠΑΟΚ, επειδή δεν είχαν «μικρό» κι έτσι ένας λόγος παραπάνω για τους γηπεδούχους να κάνουν περίπατο.

Σε ένα παιχνίδι ουσιαστικά αγγαρεία, που είχε κριθεί από το 10λεπτο, με τον ΠΑΟΚ να κατεβάζει ρυθμούς, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Με γκολ του νεοαποκτηθέντα Ρέις Ουέλιγκτον ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Τροιζηνιακό και έμεινε στην τρίτη θέση πίσω από Ένωση Λέρνας και Ερμή Κιβερίου.

Στους άλλους δυο διεκδικητές του πρωταθλήματος πήγαν δύο από τους παίκτες του ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου λίγες ωρες πριν κλείσει η περίοδος των μεταγραφών.

Έκανε αυτό που έπρεπε ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου και με δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο επικράτησε 2-0 των Σπετσών και ελπίζει με νέα νίκη την Τετάρτη για να ξαναμπεί στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος.

Από την Τεχνική Επιτροπή της ΕΠΣΑ ανακοινώθηκε ότι η συνέχεια του αγώνα ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου-ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ Παναριτίου θα πραγματοποιηθεί στις 24-2-2016 και ώρα 16:00.

Από την Τεχνική Επιτροπή ανακοινώθηκε σήμερα το πρωϊ ότι η συνέχεια του αγώνα ΠΑΟΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ που επρόκειτο να πραγματοποιηθεί αύριο Τετάρτη 17-2-2016 και ώρα 16:00 ματαιώνεται για τεχνικούς λόγους.

Από τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου μετακινήθηκαν στον Πανναυπλιακό δυο ποδοσφαιριστές αυτές τις ημέρες.

Πολύ καλύτερος ο ΠΑΟΚ, πίεσε και με δυο γκολ του Μουσταφά κι ένα του Μουζακιώτη προηγήθηκε 3-0 του Πανναυπλιακού, που μείωσε στο τέλος.

Διακόπηκε οριστικά το παιχνίδι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ατρόμητο, όταν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο διαιτητής Καπετάνιος κινήθηκε προς τον πάγκο του ΠΑΟΚ για να κάνει παρατηρήσεις και δέχθηκε μπουκάλι στο πόδι. Στο βίντεο που ακολουθεί φάσεις από τον αγώνα, η πράξη του ανεγκέφαλου και δηλώσεις Τάσου Χριστόπουλου και Λουκά Κούρου. Δείτε το...

Διακόπηκε οριστικά το παιχνίδι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ατρόμητο, όταν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο διαιτητής Καπετάνιος κινήθηκε προς τον πάγκο του ΠΑΟΚ για να κάνει παρατηρήσεις και δέχθηκε μπουκάλι στο πόδι.