Αποφασισμένος να διεκδικήσει και φέτος το πρωτάθλημα είναι ο Ερμής Κιβερίου, πόσο μάλλον που με την νεα απόφαση της ΕΠΟ οι πρωταθλητές των Ενώσεων ανεβαίνουν απευθείας στην Γ’ Εθνική, που κι αυτή γίνεται πλέον πιο προσιτή οικονομικά.

Ο Ερμής Κιβερίου είναι η πρώτη ομάδα που προχώρησε σε πρόσληψη του νέου της προπονητή για την ερχόμενη ποδοσφαιρική χρονιά.

Την ευρεία νίκη με 4-1 πέτυχε ο Ερμής Κιβερίου επί του Παναριτίου. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι αλλά και αποτελεσματικότεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Σε αυτή την ανάρτηση το βίντεο με τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα. Δείτε το:

Την ευρεία νίκη με 4-1 πέτυχε ο Ερμής Κιβερίου επί του Παναριτίου. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι αλλά και αποτελεσματικότεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Σε αυτή την ανάρτηση το βίντεο με τις δηλώσεις του προπονητή του Ατρομήτου Χρήστου Αγγελόπουλου και του παίκτη του Ερμή και δύο φορές σήμερα σκόρερ Χρήστου Γεωργή. Δείτε το:

Με γκολ στις καθυστερησεις, η Ένωση Λέρνας αύξησε την βαθμολογική διαφορά από τον αντίπαλό της και μάλιστα στο τελος πανηγύρισε με την ιαχή «νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές». Δηλώσεις από τον αγώνα των προπονητών Δ. Αποστόλου και Δ. Μπατάκου, όπως και του σκόρερ του μοναδικού γκολ Β. Κατσίρη στο βίντεο του VDmedia webtv που ακολουθεί.

Με γκολ στις καθυστερησεις, η Ένωση Λέρνας αύξησε την βαθμολογική διαφορά από τον αντίπαλό της και μάλιστα στο τελος πανηγύρισε με την ιαχή «νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές».

Ροτέισον εφάρμοσε ο Ερμής Κιβερίου στον αγώνα με τον Πανασιναϊκό, πίεζε συνεχώς, είχε προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά μετά το 1-0 στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, τα πράγματα απλοποιήθηκαν. Το βίντεο με τις δηλώσεις του προπονητή Τάκη Κοντού και του παίκτη Παναγιώτη Καρέλη σε αυτή την ανάρτηση...

Ροτέισον εφάρμοσε ο Ερμής Κιβερίου στον αγώνα με τον Πανασιναϊκό, πίεζε συνεχώς, είχε προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά μετά το 1-0 στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, τα πράγματα απλοποιήθηκαν.

Μεγάλος νικητής ο Ερμής Κιβερίου του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου και είναι η ομάδα που μαζί με την Ένωση Λέρνας θα διεκδικήσουν το πρωτάθλημα Αργολίδας. Όσο για τον ΠΑΟΚ τέθηκε εκτός μάχης. Για τον αγώνα δηλώσεις έκαναν ο Δημήτρης Μπούνος, παίκτης του Ερμή Κιβερίου και ο Λουκάς Κούρος, προπονητής του ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου. Δείτε το βίντεο του VDmedia webTv που ακολουθεί.

Μεγάλος νικητής ο Ερμής Κιβερίου του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου και είναι η ομάδα που μαζί με την Ένωση Λέρνας θα διεκδικήσουν το πρωτάθλημα Αργολίδας. Όσο για τον ΠΑΟΚ τέθηκε εκτός μάχης. Φάσεις και γκολ από τον αγώνα στο βίντεο του VDmedia webTv που ακολουθεί.

Καλύτερος ο Ερμής, είχε κατοχή μπάλας, με τον Ασκληπιό να αμύνεται σωστά και να αντέχει μέχρι το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Στην ανάρτηση αυτή το βίντεο του VDmedia webTv με τις φάσεις και τα γκολ από τον αγώνα αυτό.

Καλύτερος ο Ερμής, είχε κατοχή μπάλας, με τον Ασκληπιό να αμύνεται σωστά και να αντέχει μέχρι το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Το γκολ που πέτυχε στο 11’ ο Ερμής αποδείχθηκε καθοριστικό, αφού ο Ποσειδώνας ανοίχθηκε και σχεδόν σε κάθε επίθεσή τους οι γηπεδούχοι πετύχαιναν γκολ, ή έβγαινε τετατέτ παίκτης τους. Έτσι φτάσαμε στο ευρύ 7-1. Για τον αγώνα μίλησαν στην κάμερα του VDmedia webTv ο προπονητής του Ποσειδώνα Θανάσης Μαλτέζος και ο παίκτης του Ερμή Γιώργος Σελλής. Δείτε το σχετικό βίντεο:

Το γκολ που πέτυχε στο 11’ ο Ερμής αποδείχθηκε καθοριστικό, αφού ο Ποσειδώνας ανοίχθηκε και σχεδόν σε κάθε επίθεσή τους οι γηπεδούχοι πετύχαιναν γκολ, ή έβγαινε τετατέτ παίκτης τους. Έτσι φτάσαμε στο ευρύ 7-1. Όλα τα γκολ στο βίντεο του VDmedia webTv που ακολουθεί:

Εμφανώς καλύτερος ο Ερμής, προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο και δεν δυσκολεύθηκε να νικήσει τον ουραγό ΟΦ Ηλιοκάστρου, που ουσιαστικά δεν απείλησε σε άλλη φάση εκτός του γκολ. Δείτε τι δήλωσαν ο Γιάννης Λυμπέρης πρόεδρος του Ερμή και οι παίκτες Πέτρος Παπασαράντος και Παναγιώτης Πλατανίτης. Επίσης φάσεις και γκολ από τον αγώνα: