Σοβαρό θέμα έχει δημιουργηθεί με την μεταγραφή του Σεραφείμ Ζίου στον Ερμή Κιβερίου. Η ομάδα της Ένωσης Λέρνας υποστηρίζει ότι δεν έχει δόσει ποτέ ελευθέρας στον παίκτη για να αλλάξει ομάδα. Το αντίθετο υποστηρίζει ο παίκτης.

2016-04-09 20:19:47Και επίσημα η Ένωση Λέρνας αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Αργολίδας  για πρώτη φορά και συγχρόνως  της άνοιξε ο δρόμος για τα μπαράζ ανόδου στη Γ΄εθνική. Μετά τον αγώνα μόλησε στην κάμερα του VDmedia webTv ο προπονητής της Ένωσης Λέρνας Δημήτρης Αποστόλου. Δείτε τον και ακούστε τι είπε:

2016-04-09 20:19:47Και επίσημα η Ένωση Λέρνας αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Αργολίδας  για πρώτη φορά και συγχρόνως  της άνοιξε ο δρόμος για τα μπαράζ ανόδου στη Γ΄εθνική.

Μεγάλοι και ξέφρενοι οι πανηγυρισμοί σήμερα μετά την λήξη του αγώνα Ένωση Λέρνας - ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου που έληξε με 2-2, αφού η γηπεδούχος κατέκτησε το πρωτάθλημα Αργολίδας 2016.

Από πολύ νωρίς η Ένωση Λέρνας άνοιξε το σκορ κι έκανε το μεγάλο βήμα για να στεφθεί πρωταθλήτρια.

Πολλά νεύρα και ένταση στο γήπεδο Λέρνας στον αγώνα μεταξύ της Ένωσης Λέρνας και της Κορωνίδας Κοιλάδας. Παίκτες και παράγοντες  διαπληκτίζονταν πριν , κατά τη διάρκεια, μέσα στο γήπεδο αλλά και έξω  μετά τη λήξη του αγώνα. Για τον αγώνα αυτό μίλησε στην κάμερα του VDmedia webTv ο προπονητής της Ένωσης Λέρνας κ. Δημήτρης Αποστόλου.

Πολλά νεύρα και ένταση στο γήπεδο Λέρνας στον αγώνα μεταξύ της Ένωσης Λέρνας και της Κορωνίδας Κοιλάδας. Παίκτες και παράγοντες  διαπληκτίζονταν πριν , κατά τη διάρκεια, μέσα στο γήπεδο αλλά και έξω  μετά τη λήξη του αγώνα. Για τον αγώνα αυτό μίλησε στην κάμερα του VDmedia webTv ο προπονητής της Κορωνίδας κ. Θανάσης Τσιρόπουλος.

Με ένα γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Ένωση Λέρνας νίκησε με 1-0 τον Ασκληπιό. Το βίντεο του αγώνα από την VDmedia σε αυτή την ανάρτηση ...

Με ένα γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Ενωση Λέρνας νίκησε με 1-0 τον Ασκληπιό.

Γρήγορο παιχνίδι, αρκετές ευκαιρίες, όταν στο 52’ έγινε το 1-0, απλοποιήθηκαν τα πράγματα για τους γηπεδούχους. Σε αυτή την ανάρτηση εκτός από το βίντεο του αγώνα μπορείτε να παρακολουθήσετε και τις δηλώσεις των δύο προπονητών Δημήτρη Αποστόλου και Θανάση Μαλτέζου.

Γρήγορο παιχνίδι, αρκετές ευκαιρίες, όταν στο 52’ έγινε το 1-0, απλοποιήθηκαν τα πράγματα για τους γηπεδούχους. Βίντεο από αυτό τον αγώνα μπορείτε να παρακολουθήσετε σε αυτή την ανάρτηση.

Γρήγορο παιχνίδι, αρκετές ευκαιρίες, όταν στο 52’ έγινε το 1-0, απλοποιήθηκαν τα πράγματα για τους γηπεδούχους.

Ξεπέρασε και το εμπόδιο του Πανναυπλιακού και σε συνδυασμό με την νεα απώλεια του ΠΑΟΚ, η Ένωση Λέρνας ξέφυγε 4 βαθμούς.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ένωση Λέρνας επί του Αργοναύτη και ισοβαθμεί πλέον στην πρώτη θέση με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου. Μετά το παιχνίδι δηλώσεις στην κάμερα του VDmedia webTv έκαναν οι δύο προπονητές Δημήτρης Αποστόλου και Γιάννης Διάκος. Δείτε το βίντεο σε αυτή την ανάρτηση:

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ένωση Λέρνας επί του Αργοναύτη και ισοβαθμεί πλέον στην πρώτη θέση με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου. Από αυτό το παιχνίδι φάσεις και γκολ βλέπουμε στο βίντεο του VDmedia webTv που ακολουθεί:

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ενωση Λέρνας επι του Αργοναύτη και ισοβαθμεί πλέον στην πρώτη θέση με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.

Δυσκολεύθηκε η Ένωση Λέρνας απέναντι στον Πανασιναϊκό, αλλά αποδείχθηκε πως η φάση του 44’ έκρινε το αποτέλεσμα, αφού ο Παπαδημητρίου αποβλήθηκε για το πέναλτι στον Καραγκούνη, που κτύπησε ο επιθετικός της Ένωσης κι έγινε το 1-0. Δηλώσεις, γκολ και φάσεις του αγώνα στα βίντεο που ακολουθούν: