Προηγήθηκε δυο φορές στο σκορ ο Ασκληπιός, ισοφάρισε ισάριθμες φορές η ομάδα των Σπετσών, αλλά στο 63’ διαμορφώθηκε το 3-2.

Όπως και στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, έτσι και σε αυτό, Ασκληπιός και Αργοναύτης έμειναν στην ισοπαλία μεταξύ τους.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Ασκληπιός νίκησε στην έδρα του με 2-0 τον Αριστείωνα Λυγουριού.

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, η Κορωνίδα πέρασε από τον Ασκληπιό με 2-1.

Σε πολύ δύσκολη θέση βρέθηκε τις τελευταίες ημέρες ο Ασκληπιός Επιδαύρου, αφού έχασε τον καλύτερό του παίκτη και πρώτο σκόρερ του με 11 γκολ, Θοδωρή Νάτση, ο οποίος αποφάσισε να επιστρέψει στην πατρίδα του τη Θεσπρωτία.

Η καλή πορεία του Αστέρα συνεχίζεται, αυτή τη φορά έφυγε με βαθμό από την Επίδαυρο, ενώ θα μπορούσε στο τέλος να κάνει και το 1-2, αλλά ο Δωρής δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαγιάννη από το σημείο του πέναλτι.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ασκληπιός επί των Μεθάνων με 3-2 και πήρε προβάδισμα στη μάχη παραμονής.

Σε δύσκολη βαθμολογικά θέση βρίσκεται πλέον ο Ασκληπιός, μετά την ήττα του από τον Τροιζηνιακό.

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα του Πανναυπλιακού, έχοντας νέο προπονητή τον Γ.Κολιατσόπουλο, περνώντας από τον Ασκληπιό με 0-2.

Προηγήθηκε με 2-0 ο Ασκληπιός στο 39’ αλλά στο τέλος ο Ατρόμητος Παναρητίου ήταν ο νικητής με 3-2 και μάλιστα οι γηπεδούχοι έχασαν με δεύτερη κίτρινη στο 83’ και τον Λαλιώτη.

Πιο έμπειρη ομάδα η Ένωση, με δυο γκολ του Μπέκα Κιρβαλίτζε πέρασε από τον Ασκληπιό, έχασε όμως τον Κατσαούνη, που αποβλήθηκε στο 65’ για εξίβρυση. Μια απόφαση που έφερε τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων αλλά η απόφαση δεν άλλαξε.

Ισόπαλη η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ασκληπιό Επιδαύρου και τον Πανασιναϊκό, με τα δυο γκολ να έρχονται στο δεύτερο ημίχρονο. Προηγήθηκε ο φιλοξενούμενος και ισοφάρισε με πέναλτι ο γηπεδούχος.

Με τρία γκολ, όλα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ερμής πέρασε από την Επίδαυρο κι έτσι ανέβηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Ασκληπιός, επί του Ποσειδώνα Διδύμων με 3-1, πετυχαίνοντας δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και το άλλο λίγο πριν το τέλος.

Καλύτερος ο Ασκληπιός εγκαινίασε το νέο του γήπεδο με  νίκη επί του Ο.Φ.Ηλιοκάστρου με 4-1.

Πήρε τη μεγάλη απόφαση ο Γιάννης Ευθυμίου να εγκαταλείψει την ενεργό δράση και να περάσει στη θέση του προπονητή.

Ανοικτό παιχνίδι, πολλές ευκαιρίες και τελικά τα 7 γκολ ήταν και λίγα… σε ένα αδιάφορο παιχνίδι που έγινε στο Λυγουριό σήμερα το απόγευμα.

Sunday, 29 March 2015 21:00

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ - ΜΕΘΑΝΑ 2-0

Σε ένα ουσιαστικά αδιάφορο παιχνίδι, με λίγες φάσεις, ο Ασκληπιός νίκησε με 2-0 τα Μέθανα, σκοράροντας στο 35’ και στο 87’ με τον Οψιμούλη.

ΜΕ συνοπτικές διαδικασίες ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου πέρασε με 4-0 από τον Ασκληπιό.

Σε ένα παιχνίδι που μπήκαν πέντε πολύ ωραία γκολ και που κρίθηκε λίγο πριν το τέλος, ο Ασκληπιός νίκησε με 3-2 τον Αστέρα Δρεπανιακό.

Επεισοδιακό παιχνίδι, χωρίς προφανή λόγο, στο γήπεδο του Λυγουριού, όπου ο Πανασιναϊκός πήρε τη νίκη με 3-2.

O Aργοναύτης ήταν καλύτερος, προηγήθηκε, αλλά ο Ασκληπιός στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώθηκε και τελικά πήρε τη νίκη.