ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Παναριτίου

Ο Ζαφείρης Μελάς και το επιτελείο του, live σήμερα, στο Παναρίτι.

Δυο σπουδαίες μεταγραφές ολοκλήρωσε χθες η ομάδα του Ατρομήτου Παναριτίου. Ο Νίκος Μίχος και ο Μανώλης Μιχαλόπουλος συμφώνησαν να συνεχίσουν την καριέρα τους στον Ατρόμητο.

Μπορεί οι αθλητικές ομάδες να βρίσκονται σε διακοπές, αλλά οι διοικήσεις μάλλον κτυπούν υπερωρίες, αφού πρέπει να καταστρώσουν τα πλάνα για την νέα σεζόν.

Πλήρης ανατροπή σκηνικού στην υπόθεση του αγώνα ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου- Ατρόμητος Παναριτίου, όπου η ΕΠΟ έβγαλε την απόφασή της, δικαιώνοντας τον Ατρόμητο Παναριτίου.

Χωρίς γκολ το παιχνίδι που έκλεισε την πρωτελευταία αγωνιστική της Α1, ανάμεσα σε Ατρόμητο και Κορωνίδα, που χρησιμοποίησαν κυρίως παίκτες που ως τώρα δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής.

Ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι ο Ασκληπιός, πέτυχε νωρίς το 0-1 κι από κει και πέρα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αμύνθηκε και κατάφερε να πάρει τον ένα βαθμό.

Ισοπαλία είχαμε στο παιχνίδι μεταξύ του Ατρομήτου και του Αστέρα, με τους φιλοξενούμενους ουσιαστικά να είναι και οι μεγάλοι νικητές παίρνοντας ένα πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια τους να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Δεν εκδικάσθηκε ούτε χθες η έφεση του Ατρόμητου Παναριτίου κατά της απόφασης της ΕΠΣ Αργολίδας να ορίσει την συνέχιση του αγώνα με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.

Νίκη για τον Ατρόμητο Παναριτίου είχαμε σήμερα επί των Μεθάνων, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή κατά κύριο λόγο. Από τον αγώνα αυτό σε αυτή την αν'αρτηση το βίντεο με τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα.

Νίκη για τον Ατρόμητο Παναριτίου είχαμε σήμερα επί των Μεθάνων, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή κατά κύριο λόγο.

Με γκολ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Ατρόμητος άνοιξε το δρόμο για την νίκη του με 3-0 επι του Τροιζηνιακού κι ετοιμάζεται για το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου την Τετάρτη.

Με ανατροπή κατάφερε η Ένωση Λέρνας να κερδίσει και να βρεθεί πια μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας.

Με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος νίκησε τον Πανασιναϊκό, σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις στο πρώτο μέρος, αλλά αυτές που ήταν ήσαν καθοριστικές. Στο βίντεο που ακολουθεί μια γεύση από αυτό το παιχνίδι, δείτε το:

Με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος νίκησε τον Πανασιναϊκό, σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις στο πρώτο μέρος, αλλά καθοριστικές.

Στην ανάρτηση αυτή το βίντεο του σημαντικού αγώνα ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ Παναριτίου - ΕΡΜΗ Κιβερίου 1-0. Περιλαμβάνει φάσεις και γκολ. Επίσης σε αυτή την ανάρτηση οι προπονητές Χρήστος Αγγελόπουλος του Ατρόμητου και Δημήτρης Μπατάκος του Ερμή μιλούν για τον αγώνα. Δείτε τα βίντεο:

Για το σημαντικό αγώνα ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΠΑΝΑΡIΤΙΟΥ - ΕΡΜΗ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 1-0 μίλησαν στην κάμερα του VDmedia webTv οι προπονητές Χρήστος Αγγελόπουλος του Ατρόμητου και Δημήτρης Μπατάκος του Ερμή. Ακούστε τι είπαν:

Με ένα εκπληκτικό γκολ του Χασάνι, που αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή, στην εκπνοή του αγώνα ο Ατρόμητος κατάφερε να πετύχει μια τεράστια νίκη επί του δυνατού Ερμή και πέρασε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας αφήνοντας με ένα βαθμό πίσω το Κιβέρι.

Με δυο γκολ στα τελευταία 5 λεπτά ο Ατρόμητος νίκησε τον ΟΦ Ηλιοκάστρου, ο οποίος είχε ισοφαρήσει στο πρώτο ημίχρονο.

Καλό παιχνίδι στο Παναρίτι, όπου ο Ατρόμητος επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 4-1 της ομάδας των Σπετσών.

Για δεύτερη φορά μεσα σε μερικές μέρες ο Ατρόμητος έχασε στην έδρα του σε ντέρμπι, αυτή τη φορά από τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου, τη στιγμή μάλιστα που προηγήθηκε και 1-0 και 2-1. Στο βίντεο που ακολουθεί φάσεις και γκολ από τον αγώνα.

Μετά από ένα δυνατό  παιχνίδι,  με λίγες φάσεις αλλά πολλά γκολ, νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Κίου επι του Παναριτίου με 3-2.